Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

Gogle z fotochromem

Przed każdym kolejnym sezonem narciarskim pojawia się mnóstwo dylematów dotyczących sprzętu sportowego, do którego, obok nart, butów narciarskich, kurtek i spodni, należą również gogle. Nie zawsze były doceniane przez miłośników białego szaleństwa, jednak dzisiaj stanowią podstawowy element wyposażenia każdego zawodowca i amatora. Przedstawiamy gogle z fotochromem, czyli okulary, które powstały w oparciu na specjalnej technologii pozwalającej na samoczynne przyciemnianie się szkieł wraz ze zmianą warunków pogodowych. Dla narciarzy to doskonała opcja, tym bardziej, że pogoda w górach lubi zaskakiwać.

Czym charakteryzują się okulary narciarskie z fotochromem?

Pierwsze okulary z fotochromem pojawiły się na rynku w 1960 roku. Można było je przyrównać do kliszy fotograficznej, a zawartość odpowiednich substancji chemicznych powodowała, że szkła ciemniały pod wpływem oddziaływania na nie promieniowania UV.

Obecnie okulary z fotochromem wyglądają już zupełnie inaczej i w inny sposób się je produkuje. Fotochrom znalazł też zastosowanie w goglach dla narciarzy i snowboardzistów. Gogle narciarskie fotochromowe wykonuje się dzisiaj nie ze związków srebra, a związków organicznych na bazie węgla. Do ich produkcji wykorzystuje się poliwęglan lub tworzywa sztuczne, co sprawia, że pod wpływem światła ciemnieją, dzięki czemu skuteczniej chronią przed słońcem i zapewniają lepszą widoczność podczas jazdy w słoneczne dni. W te pochmurne mają z kolei neutralny kolor, są przezroczyste, a więc można w nich jeździć zarówno przy mniej, jak i bardziej korzystnej pogodzie.

Okulary narciarskie z fotochromem dostępne w Arctica mają jeszcze kilka innych zalet. Wyposażone są w wentylację, która zapobiega parowaniu szkieł. Co więcej, posiadają soczewki polaryzacyjne, ograniczające dokuczliwe odblaski powstające w wyniku odbijania się promieni słonecznych od białej powierzchni pokrytej śniegiem. Ponadto polaryzacja zapewnia lepszą kontrastowość obrazu.

Nasze gogle fotochromy wyróżnia również obecność szyby wewnętrznej, wykonanej z octanu celulozy, która cechuje się wyjątkowymi właściwościami zapobiegającymi parowaniu soczewki. Szyby z filtrem UV 400 chronią przed wszystkimi trzema zakresami promieniowania ultrafioletowego – UVA, UVB i UVC. Możesz mieć pewność, że Twoje oczy są dobrze chronione przed niepożądanymi skutkami ich ekspozycji na słońce.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl