Opcje przeglądania
Producent
Kategoria przepuszczalności światła i stopień przyciemnienia szkieł
Szerokość wewnętrzna znajdująca się między zawiasami (zawias: miejsce mocowania gumki do ramki)
Szerokość zewnętrzna szyb razem z ramką
Szerokość wewnętrzna obejmująca część, która razem z gąbką przylega do twarzy
Szerokość zewnętrzna szyb
Wysokość zewnętrzna szyb
Wymienna szyba
Polaryzacja
Fotochrom
System OTG (gogle na okulary)
Kolor paska (gumki)
Silikon na pasku (gumce)
Kolor oprawki
Struktura oprawki
Rodzaj gogli
Cena
  • od
    do
Nowość

Gogle z fotochromem

Przed każdym kolejnym sezonem narciarskim pojawia się mnóstwo dylematów dotyczących sprzętu sportowego, do którego, obok nart, butów narciarskich, kurtek i spodni, należą również gogle. Nie zawsze były doceniane przez miłośników białego szaleństwa, jednak dzisiaj stanowią podstawowy element wyposażenia każdego zawodowca i amatora. Przedstawiamy gogle z fotochromem, czyli okulary, które powstały w oparciu na specjalnej technologii pozwalającej na samoczynne przyciemnianie się szkieł wraz ze zmianą warunków pogodowych. Dla narciarzy to doskonała opcja, tym bardziej, że pogoda w górach lubi zaskakiwać.

Czym charakteryzują się okulary narciarskie z fotochromem?

Pierwsze okulary z fotochromem pojawiły się na rynku w 1960 roku. Można było je przyrównać do kliszy fotograficznej, a zawartość odpowiednich substancji chemicznych powodowała, że szkła ciemniały pod wpływem oddziaływania na nie promieniowania UV.

Obecnie okulary z fotochromem wyglądają już zupełnie inaczej i w inny sposób się je produkuje. Fotochrom znalazł też zastosowanie w goglach dla narciarzy i snowboardzistów. Gogle narciarskie fotochromowe wykonuje się dzisiaj nie ze związków srebra, a związków organicznych na bazie węgla. Do ich produkcji wykorzystuje się poliwęglan lub tworzywa sztuczne, co sprawia, że pod wpływem światła ciemnieją, dzięki czemu skuteczniej chronią przed słońcem i zapewniają lepszą widoczność podczas jazdy w słoneczne dni. W te pochmurne mają z kolei neutralny kolor, są przezroczyste, a więc można w nich jeździć zarówno przy mniej, jak i bardziej korzystnej pogodzie.

Okulary narciarskie z fotochromem dostępne w Arctica mają jeszcze kilka innych zalet. Wyposażone są w wentylację, która zapobiega parowaniu szkieł. Co więcej, posiadają soczewki polaryzacyjne, ograniczające dokuczliwe odblaski powstające w wyniku odbijania się promieni słonecznych od białej powierzchni pokrytej śniegiem. Ponadto polaryzacja zapewnia lepszą kontrastowość obrazu.

Nasze gogle fotochromy wyróżnia również obecność szyby wewnętrznej, wykonanej z octanu celulozy, która cechuje się wyjątkowymi właściwościami zapobiegającymi parowaniu soczewki. Szyby z filtrem UV 400 chronią przed wszystkimi trzema zakresami promieniowania ultrafioletowego – UVA, UVB i UVC. Możesz mieć pewność, że Twoje oczy są dobrze chronione przed niepożądanymi skutkami ich ekspozycji na słońce.

Gogle z fotochromem

Gogle Narciarskie Arctica G-105 FP FOTOCHROMOWE Z POLARYZACJĄ Gogle Narciarskie Arctica G-105 FP FOTOCHROMOWE Z POLARYZACJĄ
Producent: ARCTICA
Cena:

429,00 zł

Cena regularna: 479,00 zł

Najniższa cena: 441,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
KOMPLET Gogle Arctica G-105 FP + szyba przezroczysta KOMPLET Gogle Arctica G-105 FP + szyba przezroczysta
Producent: ARCTICA
Cena:

539,00 zł

Cena regularna: 619,00 zł

Najniższa cena: 549,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Gogle to niezastąpiony element wyposażenia każdego snowboardzisty i narciarza. Bez nich ciężko jest w pełni oddać się białemu szaleństwu. Nie tylko umożliwiają lepszą widoczność na stoku (zarówno podczas przysłowiowej “lampy”, mgły czy śnieżycy), ale i pozwalają cieszyć się zjazdami w nieskrępowany sposób. Czy jednak każde gogle poradzą sobie w trudnych warunkach atmosferycznych? Gogle z fotochromem zdecydowanie polecamy stosować w warunkach typowo słonecznych. W sytuacji gdy stok jest mocno zaśnieżony lub zamglony powinniśmy wybrać okulary z maksymalnym  stopniem przyciemnienia 1-2. Zakładanie tych z wyższym stopniem byłoby już w takich momentach mocno ryzykowne.

Jaki kolor szybki w goglach z fotochromem wybrać?

Kolejną ważną sprawą jest dobór koloru szybki. Żółte lub przezroczyste warto nosić wtedy, gdy pogoda na stoku niezbyt sprzyja szybkim zjazdom. W przypadku gogli z fotochromem kolor soczewki zmienia się na szczęście automatycznie, również w trakcie zjazdów narciarskich. Jeśli wybierzemy się na mocno nasłoneczniony stok i zaczniemy po nim szusować, mamy pewność, że szkło szybki zmieni swoją barwę. 

Gogle z fotochromem z polaryzacją

Dodatkowym atutem w fotochromach jest także polaryzacja. Dzięki niej każdy narciarz będzie doskonale widział wszelkie nierówności na stoku, co z pewnością ułatwia manewrowanie sprzętem narciarskim. A wyostrzenie obrazu zimowej scenerii jest nie tylko potrzebne, co istotne. 

Jakie gogle z fotochromem polecamy? Jedną z ciekawszych marek dostępną w naszej ofercie są gogle Arctica, które polecamy narciarzom o różnym stopniu doświadczenia w zjazdach. To właśnie one wyposażone są we wspomniany także filtr polaryzacyjny. Wybór pozostawiamy oczywiście Państwu - zachęcając do zapoznania się z naszą ofertą. Tutaj każdy fan białego sportu może zaopatrzyć się profesjonalnie na wyprawę na stok.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium