Jak wybrać dobre gogle snowboardowe? 0
Jak wybrać dobre gogle snowboardowe?

Jak wybrać dobre gogle snowboardowe?

Sezon narciarski już niebawem! Planujesz zimowe szaleństwo na nartach lub snowboardzie? Pamiętaj, by zawsze zabierać ze sobą kompletny strój, w tym także gogle. Sprawdź dlaczego są one niezbędne i jakie gogle na snowboard wybrać!

Jakie gogle wybrać na snowboard? Sprawdź jakie są odpowiednie

Planując wypad w góry nawet na kilka dni nie warto rezygnować z przyjemności, jaką daje szusowanie po stoku. Nie można jednak zapominać przy tym o swoim bezpieczeństwie, na które mają wpływ między innymi odpowiednie gogle. Są one niezwykle istotne z bardzo prostego powodu: to właśnie one są ochroną dla naszych oczu. Dzięki nim mamy pewność, że podczas szybkich zjazdów wielkie płaty śniegu nie zaburzają nam widzenia, ale też - w słoneczne dni - ochronią je przed szkodliwym promieniowaniem UV. Gogle chronią nas także przed wiatrem i… kijkami innych narciarzy. Wyobrażasz sobie zjazdy ze zmrużonymi powiekami? Nie ma takiej opcji. Sprawdź zatem, jakie gogle wybrać!

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu gogli?

Na jakość jazdy wpływa niemal każdy parametr, jakim cechują się snowboardowe gogle:

Rozmiar gogli

Po pierwsze warto zadbać o to, aby gogle były odpowiednio dopasowane. Jest to istotne, ponieważ zbyt duże będą zjeżdżać nam z nosa, natomiast małe będą z kolei zmniejszały komfort jazdy, a dodatkowo ograniczały nam widoczność.

Jakość wykonania

Po drugie i bardzo istotne warto jest sprawdzić ich konstrukcję oraz materiały, z jakich zostały wykonane. Soczewka gogli powinna być wykonana z odpornego na uszkodzenia poliwęglanu, który nie będzie rozmazywał nam obrazu. Do wyboru mamy również modele z ramką (która nieco ogranicza widoczność) lub bez niej (dzięki niej będziemy więcej widzieć, ale całość konstrukcji może być nieco słabsza).

Odpowiednia soczewka

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest kształt soczewek: sferyczny lub cylindryczny. Zacznijmy od soczewek sferycznych. Zapewniają one lepszą widoczność (dzięki szerokiej, kulistej soczewce). Niewątpliwą zaletą takich gogli jest to, że minimalizują one ryzyko zakrzywień obrazu. Gogle cylindryczne można rozpoznać niemal od razu: kształtem wyglądają na niemal płaskie. Dzięki temu są bardziej elastyczne i odporne na uszkodzenia. Dają też naprawdę duże pole widzenia.

 

 jakie gogle na snowboard

Kolor soczewki, a warunki atmosferyczne

Gdy wybierzemy już kształt soczewki, warto dobrać też ich odpowiedni kolor. Zależeć on będzie od tego, gdzie zazwyczaj wybieramy się na snowboard i w jakich warunkach jeździmy. W naszej ofercie możesz wybierać spośród gogli, które pozwolą na jazdę w trakcie pełnego słońca, mgły, a nawet w nocy. Jako dodatkowy atut powinniśmy traktować także polaryzację, która zwiększy przejrzystość jeżdżenia. Dobrze jest także postawić na to, by soczewki odbijały promienie słoneczne podczas jazdy na snowboardzie lub “automatycznie” przyciemniały podczas większego nasłonecznienia. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad zakupem idealnego modelu, weź pod uwagę to, że większość producentów sprzedaje gogle z drugą soczewką w zestawie - dzięki czemu zawsze można mieć możliwość wymiany pod kątem aktualnych warunków atmosferycznych. Gogle Arctica G-105B z dodatkową rozjaśniającą soczewką to jedna z tych propozycji, dzięki której kompleksowo podejdziesz do jazdy na snowboardzie.

Cena: oszczędnie czy bez zahamowań?

Jak z każdym sprzętem sportowym, cena w przypadku gogli snowboardowych jest różna. Nie zawsze też najtańsze produkty są tymi najlepszymi. W przypadku, gdy zastanawiasz się, jakie gogle na snowboard wybrać, pamiętaj by sugerować się zdrowym rozsądkiem i nie korzystać z opcji wyboru tych najtańszych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl