Opcje przeglądania
Szerokość wewnętrzna znajdująca się między zawiasami (zawias: miejsce mocowania zausznika do ramki)
Kategoria przepuszczalności światła i stopień przyciemnienia szkieł
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Zaufane Opinie

zaufane opinie o arctica warszawa

Okulary z fotochromem – okulary, które dostosowują się do warunków atmosferycznych

Czy możesz sobie wyobrazić okulary, które niezależnie od warunków pogodowych chronią Twoje oczy i zapewniają Ci maksymalny komfort ich użytkowania? Nie bez powodu na rynku dostępne są okulary z soczewkami w różnych kolorach, każdy z nich przeznaczony jest do innych warunków – ciemne to doskonałe rozwiązane przy ostrym słońcu, z kolei pomarańczowe powinno wybierać się np. kiedy prowadzimy auto podczas mgły. Okulary z fotochromem pozwolą Ci mieć tylko jeden model okularów, które będziesz mógł nosić w każdych warunkach.

Okulary przeciwsłoneczne fotochromowe dla sportowców

Soczewki fotochromowe charakteryzują się zdolnością do zmiany zabarwienia w zależności od nasłonecznienia. Gwarantują skuteczną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym – UVA, UVB i UVC. Przy zwiększonym natężeniu UV ciemnieją, z kolei jeżeli intensywność promieniowania słonecznego jest mniejsza, jaśnieją. Okulary z fotochromem to najlepszy wybór dla osób, które potrzebują okularów sprawdzających się w każdych warunkach atmosferycznych, a jednocześnie chcą uniknąć konieczności zakupu kilku modeli. Soczewki fotochromowe zmieniają swoją barwę w zależności od:

  • Natężenia słońca
  • Temperatury powietrza
  • Pory roku
  • Środowiska, w jakim się znajdujemy, np. poza miastem soczewka przyciemniać się będzie szybciej i mocniej

Okulary fotochrom dostępne są w kilku wariantach. Różnią się przede wszystkim kształtem. Wyróżnić możemy okulary fotochromowe klasyczne i sportowe. We wszystkich zastosowano soczewkę z filtrem UV 400, a w niektórych oprawki wykonane z poliwęglanu. Silikonowe noski zapewniają komfort noszenia, powodują, że okulary nie zsuwają się z twarzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl