Czym jest powłoka revo i w jakich okularach się ją stosuje? 0
Czym jest powłoka revo i w jakich okularach się ją stosuje?

Czym jest powłoka revo w okularach?

Czy kolorowa powłoka w okularach przeciwsłonecznych to tylko taki "bajer"?

Czasami klienci zadają nam właśnie to pytanie. Intryguje ich przyczyna umieszczenia na niektórych soczewkach właśnie tej barwnej powłoki. Po co ona w ogóle jest? Spiesząc się z odpowiedzią możemy wymienić kilka powodów, które niewątpliwie stanowią zalety tego typu okularów.

Powłoka revo - stosowanie:

  • soczewki z kolorową powłoką (nazywamy ją "revo", ale zamiennie można określić ją jako "lustrzankę") dzięki właśnie efektowi lustra odbijają jeszcze skuteczniej niż zwykłe soczewki - promienie słoneczne
  • u osoby noszącej tego typu okulary - nie widać z zewnątrz oczu
  • dają ładny efekt wizualny

Okulary z lustrzaną powłoką, sprawdzą się szczególnie tam, gdzie odczuwamy mocniejsze odbicie promieni słonecznych, a więc przede wszystkim nad wodą, a także zimą kiedy słońce odbija się od śniegu. Podczas prowadzenia samochodu obecność powłoki revo nie będzie już konieczna, tak samo podczas spacerów w mieście czy uprawiania sportów w mniej słoneczne dni, lub w miejscach, w których odczuwanie odbijania się promieni słonecznych nie jest zbyt intensywne.

Czy okulary z lustrzanką revo są lepsze od tradycyjnych okularów przeciwsłonecznych?

To zależy co rozumiemy przez pojęcie "lepsze". Jak już wspomnieliśmy niewątpliwą zaletą tych okularów jest fakt, iż soczewka zawierająca powłokę revo, która składa się z 12 do 15 warstw ochronnych, świetnie "zawalczy" ze słońcem, zwłaszcza nad wodą, natomiast poza tym będzie miała takie same parametry jak soczewka bez takiej lustrzanki, bowiem wszystkie szkła w okularach posiadają filtry UV, które chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym. Zatem soczewka revo nie zwiększy bezpieczeństwa w zakresie promieniowania UV. Będzie miała taki sam rodzaj ochrony przed promieniowaniem jak zwykła przeciwsłoneczna soczewka. Zapewni natomiast nieco lepszy komfort w miejscach większego nasłonecznienia.

Niektóre z okularów revo mają też filtr polaryzacyjny, który występuje także w modelach bez lustrzanej powłoki. Istnieją też okulary revo bez polaryzacji. Tak więc polaryzacja jest tu czymś odrębnym i niezależnym.

Jakie są pozostałe zalety soczewek z powłoką revo?

Są osoby dla których ważne jest to, aby ich oczy, po założeniu okularów przeciwsłonecznych nie były widoczne dla innych. Taki "luksus" zapewniają właśnie okulary z revo.

No i przyszła pora na kolory. No właśnie. Okulary lustrzanki zapewniają spory wybór barw. Najpopularniejsze są lustrzanki niebieskie, ale można wybierać także wśród złotych, srebrnych, czerwonych, czy zielonych. Okulary z określonym kolorem soczewki dopasowujemy wg własnych preferencji do naszej osobowości, stylu, karnacji, a także stroju.

Przy okazji warto tu wspomnieć jeszcze o jednej kwestii. Lustrzanka mająca np. kolor niebieski, po wewnętrznej stronie nie będzie barwy niebieskiej, ale zazwyczaj bursztynowej. Patrząc przez okulary z lustrzanką zieloną będziemy widzieć świat na fioletowo itp.

W jakich okularach stosuje się powłokę revo?

Występuje ona zarówno w okularach przeciwsłonecznych typowo sportowych, z soczewkami polaryzacyjnymi, jak i bez. A także w okularach przeciwsłonecznych klasycznych.

Czy okulary revo mają jakieś wady?

Najlepiej byłoby gdyby były po prostu idealne :-) , ale niestety mają one pewien mankament. Soczewki z lustrzaną powłoką są trochę bardziej podatne na zarysowania, niż pozostałe szkła. Używając ich trzeba po prostu bardziej uważać. Aby zapobiec uszkodzeniom trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby nie chować okularów "luzem" np. do torebki, czy kieszeni razem z kluczami itp. Wystarczy zastosować proste rozwiązanie: włożyć okulary do woreczka, który jest do nich dołączony w komplecie, a następnie do etui. Takie przechowywanie zapewni pełne bezpieczeństwo naszym okularom. Ponadto należy pamiętać, aby soczewek nie czyścić brudnymi, czy ostrymi szmatkami.

Podsumowując, okulary z lustrzanką revo to dobre rozwiązanie dla osób szukających efektownego designu, chcących zapewnić sobie bycie "incognito" oraz przebywających w miejscach silniejszego odczuwania promieni słonecznych, czyli np. nad wodą.

Poniżej przedstawiamy kilka modeli Arctica z lustrzankami revo:

 

Okulary z niebieską lustrzanką S-311AOkulary ze złotą lustrzanką S-284A

Okulary ze srebrną lustrzanką S-278AOkulary z zieloną lustrzanką S-272B

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl