Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Skuteczna ochrona przed rozpraszającymi odblaskami

Zarówno podczas codziennych spacerów, jak i jazdy samochodem, ważne jest, aby prawidłowo chronić oczy i zapewniać im wysoki komfort. Dzięki temu nie tylko dobrze widzimy i nie wpadniemy w przeszkody, ale również zapobiegamy chorobom. Badania wykazały, że aż 10% przypadków zaćmy można przypisać ekspozycji na szkodliwe promieniowanie UV. Warto podkreślić, że również zimą powinniśmy korzystać z okularów. Oprócz zwykłego promieniowania do naszych oczu dociera aż 85% światła odbitego od śniegu, co może powodować zapalenie spojówek oraz bardziej odległe efekty uboczne. W celu skutecznej ochrony oczu, warto zakupić okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne

Działanie okularów polaryzacyjnych polega na zatrzymywaniu rozproszonych promieni słonecznych, które są odbijane od powierzchni płaskich. Dzięki temu do oka dochodzi jedynie proste i spolaryzowane światło, które jest dla niego o wiele łagodniejsze, a wszelkie odblaski i lśnienia są niwelowane. Soczewki polaryzacyjne blokują również szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe UVA, UVB oraz UVC, które trafia do oka nawet podczas pochmurnej pogody.

Okulary polaryzacyjne Arctica zatrzymają światło odbijające się od wielu powierzchni, m.in. tafli wody, asfaltu, czy karoserii samochodu. Z tego względu polecane są szczególnie kierowcom, którzy bardzo często wystawieni są na działanie wszelkich odblasków, pochodzących zarówno z samej drogi, jak i z pobocza. Zniwelowanie obecności lśnień znacznie poprawia komfort prowadzenia samochodu, podnosi jakość widzenia, a w rezultacie także bezpieczeństwo pasażerów. Kierowca nie jest niepotrzebnie rozpraszany przez światło i jego odbicia, może się w pełni skupić na jeździe oraz otoczeniu. 

Okulary Polaryzacyjne

Okulary Arctica S-69 Okulary Arctica S-69
Producent: ARCTICA
Cena:

189,00 zł

szt.
zobacz więcej
Okulary Arctica S-69 B Okulary Arctica S-69 B
Producent: ARCTICA
Cena:

189,00 zł

szt.
zobacz więcej
Okulary Arctica S-69 F Okulary Arctica S-69 F
Producent: ARCTICA
Cena:

189,00 zł

szt.
zobacz więcej
Okulary Arctica S-69 FP FOTOCHROMOWE POLARYZACYJNE Okulary Arctica S-69 FP FOTOCHROMOWE POLARYZACYJNE
Producent: ARCTICA
Cena:

209,00 zł

Cena regularna: 229,00 zł

Najniższa cena: 189,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Okulary Arctica S-69 I Okulary Arctica S-69 I
Producent: ARCTICA
Cena:

189,00 zł

szt.
zobacz więcej
Okulary Arctica S-140 Okulary Arctica S-140
Producent: ARCTICA
Cena:

169,00 zł

Cena regularna: 199,00 zł

Najniższa cena: 189,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Okulary Arctica S-140 M Okulary Arctica S-140 M
Producent: ARCTICA
Cena:

199,00 zł

zobacz więcej
Okulary Arctica S-157 A Okulary Arctica S-157 A
Producent: ARCTICA
Cena:

179,00 zł

szt.
zobacz więcej
Okulary Arctica S-177 Okulary Arctica S-177
Producent: ARCTICA
Cena:

199,00 zł

szt.
zobacz więcej
Okulary Arctica S-177 FP FOTOCHROMOWE POLARYZACYJNE Okulary Arctica S-177 FP FOTOCHROMOWE POLARYZACYJNE
Producent: ARCTICA
Cena:

209,00 zł

Cena regularna: 259,00 zł

Najniższa cena: 199,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Praktyczne rozwiązanie dla aktywnych osób - okulary polaryzacyjne

Okulary polaryzacyjne są doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla kierowców. Szkła z funkcją polaryzacji powinny docenić również osoby prowadzące aktywny tryb życia, przez który spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, a często także w silnym słońcu. Kolarze unikną nieprzyjemnych odblasków pochodzących z asfaltu, wędkarze i żeglarze - z wody, a narciarze - ze śniegu. Brak zbędnych odbić światła znacznie podnosi komfort użytkownika, pozwala cieszyć się aktywnością oraz zwiększa jego bezpieczeństwo podczas wykonywania szybkich manewrów na szosie lub stoku narciarskim, gdzie często ułamki sekund decydują o zderzeniu. Okulary polaryzacyjne Arctica nie tylko niwelują lśnienia, ale wpływają pozytywnie na jakość widzenia także na inne sposoby - sprawiają, że kolory są bardziej intensywne i nasycone, a ich kontrast jest większy. Świat oglądany przez oferowane przez nas okulary polaryzacyjne nabiera wyrazistości. 

W asortymencie sklepu Arctica Warszawa oferujemy szeroki wybór różnych modeli z funkcją polaryzacyjną, dzięki czemu każda osoba będzie w stanie znaleźć parę dopasowaną do swoich potrzeb oraz gustu. Łatwo wybierzesz model, w którym będziesz czuć się dobrze i modnie, będzie pasował do kształtu i proporcji twarzy. Polaryzacyjne okulary są dostępne z różnymi kolorami szkieł, a także w wielu stylach - od modeli sportowych aż po eleganckie. Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne mają atrakcyjny, przyciągający uwagę wygląd, dlatego stanowią ciekawy dodatek do wielu stylizacji. Posiadamy okulary polaryzacyjne w wersji unisex, a także typowo męskie lub damskie wzory. Klasyczne czarne oprawki, modne pilotki, ciekawe modele z odważną panterką lub o kocim kształcie. Tak szeroki wybór pozwala na wybranie idealnych okularów, które zapewnią wysoki komfort użytkowania, a także przyciągną uwagę przechodniów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium