Opcje przeglądania
Szerokość wewnętrzna znajdująca się między zawiasami (zawias: miejsce mocowania gumki do ramki)
Szerokość zewnętrzna szyb razem z ramką
Wysokość zewnętrzna szyb razem z ramką
Szerokość wewnętrzna obejmująca część, która razem z gąbką przylega do twarzy
Wymienna szyba
Polaryzacja
Fotochrom
System OTG (gogle na okulary)
Lustrzanka / powłoka lustrzana revo
Kolor paska (gumki)
Silikon na pasku (gumce)
Rodzaj gogli
Cena
  • od
    do
Nowość

Gogle kompatybilne z kaskiem

Istnieje przekonanie o pewności, że gogle narciarskie z kaskiem będą tylko wtedy kompatybilne, jeżeli wybierzemy oba te elementy jednego producenta. Tak było jeszcze do niedawna, zanim m.in. Arctica wprowadziła uniwersalne gogle kompatybilne z kaskiem, które pasują do praktycznie każdego kasku niezależnie od producenta. Co oznacza, że są one kompatybilne? Kształtem pasują do siebie idealnie, nie nachodzą na siebie i nie tworzą się między nimi przerwy. Taki zestaw ma wpływ na zwiększone bezpieczeństwo jazdy oraz odpowiednio chroni zarówno głowę, jak też oczy przed skutkami upadku, wiatrem, wstrząsami i słońcem. Ważne jest, aby górna krzywizna gogli dobrze współgrała z profilem kasku. Zwróć ponadto uwagę, czy gogle nie są za duże lub za małe w stosunku do kasku, łatwo jest to sprawdzić, porównując wymiary tych dwóch elementów Twojego narciarskiego wyposażenia.

Jeżeli masz już kask, nie musisz kupować gogli tego samego producenta, aby mieć pewność, iż będą do niego idealnie pasowały. Dostępne w naszej ofercie gogle kompatybilne z kaskiem pasują do wielu modeli elementów ochraniających głowę narciarza. Kaski mają kilka kluczowych elementów, które są do siebie podobne, przede wszystkim jeżeli przeanalizujemy ich kształt. Produkty marki Arctic cechują się unikalną konstrukcją i budową, które pozwalają na idealne scalenie ich z kaskami większości producentów funkcjonujących na rynku. Gogle, które nie są kompatybilne z kaskiem, wyróżniają się nietypową budową i kształtem. Są nierzadko dostępne w dwuelementowych zestawach, nie pozwalając tym samym na wybór innego modelu okularów. Nie ma możliwości ich dopasowania do innych produktów.

Gogle kompatybilne z kaskiem stanowią istotny element ubioru narciarza. Brak odpowiedniej przestrzeni pomiędzy kaskiem i goglami skutkuje nie tylko dyskomfortem, ale też brakiem odpowiedniej wentylacji i nasiąkaniem pianki w goglach. Jeżeli jednak szczelina jest zbyt duża, do czoła i do oczu przedostaje się wiatr, co na pewno nie przyczyni się do przyjemności z całodziennej jazdy, szczególnie przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Gogle kompatybilne z kaskiem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium