Zaufane Opinie

Propozycje dla okularnika na stoku

Wada wzroku i okulary korekcyjne są ograniczeniem podczas uprawiania sportów, również zimowych. Na szczęście nie wyklucza ich to z aktywności fizycznej, szczególnie iż zaawansowana technologia i kreatywni producenci doskonale rozumieją potrzeby takich klientów.

czytaj całość »
Zalety niezbędnika narciarza czyli... gogli narciarskich
Zalety niezbędnika narciarza czyli... gogli narciarskich

Obok nart, butów narciarskich, kurtki i spodni są podstawowym wyposażeniem każdego narciarza. Gogle to przede wszystkim ochrona, ale również komfort jazdy i bezpieczeństwo. Ich rola jest więc bardzo odpowiedzialna, nie jest zatem zaskoczeniem, że dużo uwagi poświęcamy poszczególnym cechom i parametrom, kiedy wybieramy te idealne dla siebie. Wciąż jednak na stoku narciarskim spotkamy śmiałków, którzy uważając, że gogle narciarskie nie są im potrzebne i zwyczajnie ich nie noszą. Dlaczego popełniają wielki błąd?

czytaj całość »
12 pytań i odpowiedzi jak dobrać gogle narciarskie
12 pytań i odpowiedzi jak dobrać gogle narciarskie

#1 Jakich warunków pogodowych spodziewam się na stoku?

Jest to pierwsze pytanie, które warto sobie zadać przy dobieraniu gogli narciarskich. Ważne jest to, czy wybierasz się np. na lodowiec, w zagraniczne Alpy, lub planujesz spędzisz czas w polskich Tatrach.

Z doświadczenia wiadomo, że we Włoszech lub Austrii można bardzo często trafić na słoneczną pogodę. Tam zazwyczaj sprawdzają się gogle z kategorią przyciemnienia szyb 3. Można też rozważyć kategorię 2, która ma zastosowanie przy średnio intensywnym nasłonecznieniu, a więc przy pogodzie lekko pochmurnej. Tutaj warto także wziąć pod uwagę gogle z szybami fotochromowymi. Będzie to co prawda droższe, ale też dość uniwersalne rozwiązanie. W tego rodzaju goglach szyby mają zazwyczaj startową kategorię 2, a przyciemniają się do kategorii 3, a nawet 4. W zależności od stopnia nasłonecznienia szyby te będą się do niego odpowiednio dopasowywały.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl