Dla kogo przeznaczone są okulary lustrzanki? 0
Dla kogo przeznaczone są okulary lustrzanki?

Dla kogo przeznaczone są okulary lustrzanki?

Okulary lustrzanki świecą coraz większe triumfy zarówno w świecie mody, jak i sportu. Pierwsze modele były zaprojektowane właśnie z myślą o tych, którzy cały rok uprawiają sport na świeżym powietrzu, nie tylko w górach czy na szosie. Miały zapewnić — i świetnie sprawdzały oraz dalej sprawdzają się w tej roli — najlepszą widoczność poprzez skuteczne odbijanie światła. Czy jednak ten typ okularów przeciwsłonecznych jest przeznaczony tylko dla rowerzystów i narciarzy, czy może z nich korzystać każdy? Jakie korzyści ze sobą niosą? Dla kogo przeznaczone są okulary lustrzanki? Na wszystkie te pytania odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.

Dla kogo polecane są okulary lustrzanki i co wspólnego ma z nimi moda?

Na początku swojego istnienia, typowo sportowe okulary lustrzanki miały szczególnie specyficzny wygląd — można było je spotkać tylko ze srebrnymi soczewkami w ograniczonym repertuarze modeli. Z czasem zarówno liczba fasonów, jak i kolorów, w których występują, znacząco się poszerzyła, częściowo za sprawą rozwijanej technologii, a częściowo przez to, że weszły na stałe do kanonów mody. Mimo to osoby, które korzystają z lustrzanek wyłącznie ze względu na ich walory estetyczne, niekoniecznie nawet zdają sobie sprawę z tego, jaka jest ich geneza, a modele dostępne w sieciówkach są nieporównywalnie niższej jakości niż te typowo sportowe.

Okulary idealne dla sportowców

Jeżeli na rowerze jeździsz dalej niż do sklepu, a narty czy snowboard są nieodłączną częścią Twoich wakacji, czy ferii, dobre okulary przeciwsłoneczne zdecydowanie Ci się przydadzą. Dla kogo okulary lustrzanki okażą się niezastąpione? Przede wszystkim dla tych, którzy sport uprawiają regularnie i niezależnie od warunków pogodowych, a przy tym oczekują doskonałej widoczności. Rowerzyści są na czele osób, które potrzebują tego komfortu i wyraźnego pola widzenia niezależnego od tego, jak intensywnie świeci słońce. To nie tylko wygoda — równie ważne co przyjemność ze sportu istotne jest tu bezpieczeństwo, i to zarówno sportowca, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Oprócz tego okulary lustrzanki niezawodnie chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem za sprawą specjalistycznych powłok.

okulary lustrzanki dla kogo

Bezpieczeństwo dla kierowców

W rozważaniu, dla kogo okulary przeciwsłoneczne lustrzanki mogą być przydatne, na pierwszym miejscu za sportowcami plasują się kierowcy. Często zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie wystarczają, by w pełni komfortowo prowadzić pojazd o każdej porze dnia, szczególnie latem, gdy zachmurzenie jest najmniejsze. Lustrzanki przepuszczają zdecydowanie mniej światła niż tradycyjne okulary, więc sprawdzą się tu doskonale, zapewniając bezpieczeństwo i komfort wszystkim na drodze.

Okulary lustrzanki: dla kogo są i jak działają?

Można więc śmiało stwierdzić, że odpowiedź na pytanie, dla kogo przeznaczone są okulary lustrzanki, brzmi: dla każdego, kto potrzebuje większej ochrony przed światłem słonecznym. Będą to więc sportowcy, kierowcy i wszystkie osoby, które spędzają dużo czasu na zewnątrz. Okulary lustrzanki z powłoką REVO to wyjątkowe okulary przeciwsłoneczne – skutecznie zapewniają wysoką ochronę przeciwsłoneczną każdemu, kto jej potrzebuje.

Jeśli chcesz ochronić się przed promieniowaniem UVA, UVB czy UVC, a także ograniczyć ilość ciepła dopływającą do oczu, okulary lustrzanki będą rozwiązaniem dla Ciebie. Powłoka REVO stosowana w wielu modelach okularów lustrzanek składa się z 12-15 warstw, pozwalając chronić oko i jednocześnie zachować wysoki kontrast i odpowiednie odwzorowanie barw. Natomiast jeśli zależy Ci także na walorach modowych, warto zwrócić uwagę na lustrzanki aviator (tzw. pilotki czy awiatorki), które nie tylko chronią przed słońcem, lecz także świetnie wyglądają.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl