Jakie gogle narciarskie dla dzieci wybrać? 0
Jakie gogle narciarskie dla dzieci wybrać?

Jakie gogle narciarskie dla dzieci wybrać?

Zimowe szaleństwo to świetny czas, aby zachęcić dziecko do aktywności fizycznej i odłożenia na bok telefonu. Wypad w góry na narty to przepis na udane ferie zimowe. Jednak, aby w rzeczywistości tak było, konieczne jest odpowiednie przygotowanie, w tym m.in. zabranie niezbędnego sprzętu narciarskiego. Jednym z najważniejszych elementów, są gogle narciarskie. Jakie wybrać, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy na nartach?

Jakie funkcje spełniają gogle narciarskie?

Nie ma sensu oszczędzać na goglach narciarskich, gdyż pełnią one szereg bardzo ważnych funkcji, które są istotne niezależnie od tego, w jakim wieku jest uczestnik białego szaleństwa. Gogle mają ochronić oczy przed zagrożeniem w trakcie upadku czy uderzeniem w wystającą gałąź. Poza tym to zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – wiatrem, deszczem czy śniegiem. Warto wiedzieć jakie gogle narciarskie dla dzieci wybrać. Ważne jest, aby sprawdzić, czy zapewniają one filtry UV, co gwarantuje ochronę przed promieniowaniem słonecznym mogącym wręcz oślepiać na stoku.

Jakie gogle na narty dla dziecka kupić?

Co kryje się pod określeniem „wysokiej jakości” gogle narciarskie? To przede wszystkim modele wytrzymałe, ale też dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dowiedz się, jakie gogle narciarskie dla dzieci wybrać. Oto 4 najważniejsze aspekty:

  • Gogle z filtrem UV – ochrona oczu w trakcie zjeżdżania na nartach jest bardzo ważna, gdyż słońce odbija się wtedy od śniegu, przez co z jednej strony oślepia, ale też szkodzi narządowi wzroku. Wybierz zatem modele z oznaczeniem UV400.
  • Świetnym rozwiązaniem mogą być też gogle z soczewkami lustrzanymi, gdyż chronią one przed promieniowaniem podczerwonym IR. Dzięki temu zapewniają ochronę przed zaćmą czy poważnym uszkodzeniem rogówki.
  • Wybierz gogle dopasowane do twarzy – jeszcze przed wyjazdem w góry dziecko powinno przymierzyć gogle, by mieć pewność, że ramka odpowiednio przylega do jego twarzy, ale przy tym nie powoduje dyskomfortu. Gogle muszą być też kompatybilne z kaskiem, więc w trakcie ich przymierzania najlepiej założyć kask.
  • Kolor szybki – gdy nie wiesz, jakie gogle narciarskie dla dziecka kupić, to postaw na najbardziej uniwersalne rozwiązanie. W tym przypadku chodzi o szybkę w kolorze pomarańczowym lub szarym.

jakie gogle narciarskie dla dziecka

Jak dobrać gogle narciarskie dla dziecka z wadą wzroku?

Jeśli Twoje dziecku nosi na co dzień okulary, to nie powinno z nich rezygnować podczas jazdy na nartach, gdyż zwiększy to ryzyko niebezpiecznego zdarzenia. W takim przypadku do wyboru są 2 opcje. Pozostawienie okularów i założenie na nie gogli narciarskich. Koniecznie trzeba wtedy wybrać odrobinę większy rozmiar gogli, by nie porysować ich okularami. Możesz też zainwestować w specjalne modele z oznaczeniem OTG, które są dostosowane specjalnie dla osób, które noszą okulary. Alternatywą może być też założenie jednorazowych soczewek kontaktowych.

Gdzie kupić gogle narciarskie dla dziecka?

Teraz już wiesz, jakie gogle narciarskie dla dziecka warto wybrać. Skoro powinny one spełniać tak wiele istotnych funkcji i niezbędne jest zwrócenie uwagi na ich wysoką jakość, to koniecznie zrezygnuj z kupowania ich w supermarketach czy na bazarach. Najlepszą opcją są oczywiście specjalistyczne sklepy, które zapewniają produkty od renomowanych producentów. Już teraz przejrzyj naszą ofertę, gdzie udostępniamy gogle narciarskie dla dzieci, aby mieć pewność, że wybierzesz modele komfortowe, solidne i gwarantujące bezpieczeństwo.

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jakie gogle na narty dla dziecka kupić.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl