Propozycje dla okularnika na stoku 0
Propozycje dla okularnika na stoku

Propozycje dla okularnika na stoku 

Dotychczas jeździłeś na stoku bez gogli, co powodowało, że Twoje oczy łzawiły, szkła okularów korekcyjnych parowały, a słońce i opady śniegu ograniczały Ci widoczność? To dobry moment na zmiany, ponieważ już od pewnego czasu na rynku dostępne są gogle z wkładką korekcyjną i gogle na okulary korekcyjne.

Noś okulary pod goglami

Gogle narciarskie muszą odpowiednio przylegać do twarzy. Zazwyczaj przestrzeń pod nimi nie jest wystarczająca, aby możliwie było równoczesne noszenie wraz z nimi okularów korekcyjnych. Można jednak spotkać gogle większe od typowych modeli. Dzięki odpowiedniej głębokości możesz założyć je na okulary korekcyjne i tym samym zapewnić sobie dobrą widoczność i ochronę oczu. Ich kształt jest tak wyprofilowany, aby noszenie okularów wraz z goglami było wygodne i nie powodowało dyskomfortu.

Oczywiście takie gogle również muszą dobrze przylegać do twarzy. Z jednej strony nie mogą jej uciskać, a z drugiej - nie powinny pojawiać się w nich szpary. Za duże luki w goglach mogą spowodować to, że w goglach zaczną parować szyby. Zwróć uwagę, z jakiego tworzywa wykonane są zewnętrzne soczewki, najlepiej jeżeli jest to poliwęglan, który wykazuje się wysoką odpornością na pękanie. Gogle mają za zadanie m.in. chronić oczy przed skutkami niekorzystnego dla naszego zdrowia promieniowania słonecznego. W dobrych goglach na okulary korekcyjne, jak tych, które dostępne są w ofercie Arctica Warszawa, stosuje się filtr UV400, który stanowi ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym UVA, UVB i UVC. Podobnie jak w typowych goglach masz wybór koloru szybki. Może być lekko lustrzana, pomarańczowa, szara bądź żółta. Zobacz model Arctica G-104B:

Gogle na okulary G-104A

Gogle i okulary w jednym

Drugim sposobem na poprawę komfortu i bezpieczeństwa jazdy dla osób z wadą wzroku są gogle z ramką korekcyjną. Są one wyposażone w specjalne wkładki, w których znajdują się szkła korekcyjne zgodne z wadą wzroku narciarza. Dla wielu jest to bardzo dobra opcja, ponieważ noszenie okularów razem z kaskiem (bez gogli) może nie być wygodne. W przypadku gogli z wewnętrzną oprawką zakłada się tylko gogle ze standardową szybą i wkładką ze szkłami korekcyjnymi. Minusem takiego rozwiązania jest jednak jego wyższy koszt. Aby cieszyć się bezpieczną jazdą na stoku musisz udać się do optyka i wstawić do wkładki korekcyjnej szkła. W przypadku gogli na okulary korekcyjne używasz tylko tych okularów, które nosisz na co dzień.

Jazda bez gogli nie jest bezpieczna. To one zapewniają nam ochronę przed słońcem, poprawiają widoczność przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a także chronią oczy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Noszenie okularów korekcyjnych nie oznacza, że musisz z nich rezygnować. Możesz wybrać jedną z dwóch propozycji gogli zaprojektowanych z myślą o takich narciarzach jak Ty.

Co wybierasz: gogle z wkładką korekcyjną, czy większe gogle na okulary (OTG)?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium