Trendy okularowe 2020 - najmodniejsze oprawki i kształty 0
Trendy okularowe 2020 - najmodniejsze oprawki i kształty

Okulary mogą być uzupełnieniem codziennej stylizacji, jak i przydatnym elementem podczas uprawiania aktywności sportowej. Podobnie jak moda z każdym sezonem ulega zmianom, tak też producenci okularów dokonują wszelkich starań, aby ich produkty były praktyczne i jednocześnie atrakcyjne wizerunkowo. Oto trendy okularowe 2020, które królują w tym roku.

Trendy okularowe 2020 - co obecnie panuje w modzie?

Osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu często podkreślają, jak ważne dla nich są okulary, które będą odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne jak piasek, wiatr, woda, kurz oraz słońce. Ich oczekiwania pokrywają się z produktami tworzonymi z poliwęglanu oraz grilamidu. Pierwszy z nich sprawia, że okulary są w dużym stopniu mocne i solidne, a drugi zapewnia im lekkość oraz elastyczność podczas użytkowania. Okulary sportowe charakteryzują się wytrzymałością, zwłaszcza w wymagających warunkach.

Aktywność sportowa wymaga zaopatrzenia się w odpowiednie dodatki

Kolejny trend okularowy na ten rok dotyczy biegaczy oraz rowerzystów. Produkty tworzone z myślą o nich posiadają soczewki poliwęglanowe. Ich najważniejszą cechą jest odporność na wszelkie zarysowania oraz pęknięcia. To szczególnie ważne w przypadku osób poddającym swoje okulary różnym próbom podczas aktywności fizycznej. Okulary te chronią oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz umożliwiają ich posiadaczowi lepszy komfort widzenia. Trendem okularowym na rok 2020 okazała się także lustrzana powłoka revo, która doskonale odbija promienie słoneczne. Same soczewki w niektórych modelach można wymieniać. To udogodnienie sprawdzi się szczególnie w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych.

Jazda za kierownicą często utrudniona jest przez odbijające się od jezdni światło

Wśród optycznych kierunków nie należy zapominać o okularach posiadających filtr polaryzacyjny. To absolutny trend okularowy roku 2020 szczególnie w przypadku kierowców. Po ten rodzaj produktów sięgają osoby, które chcą ograniczyć skutki odbijania się promieni słonecznych od dróg, po których się poruszają autem. Technologia ta sprawdza się także w przypadku osób mających styczność z wodą (wędkarze, żeglarze), a także pasjonatów zimowego szaleństwa, którzy poddawani są ostremu światłu, odbijającemu się od śniegowej powierzchni.

Soczewki fotochromowe czyli inteligentne okulary

Wymieniając tegoroczne trendy okularowe, warto wspomnieć o tzw. fotochromach. Okulary z fotochromem są produktami, które posiadają specjalne soczewki dostosowujące się do zmiennego natężenia promieni UV. W przypadku zwiększającego się udziału promieni UV soczewki te przyciemniają się, natomiast rozjaśniają się, gdy tylko natężenie ulega zmniejszeniu. Mając na uwadze promieniowanie ultrafioletowe, coraz bardziej powszechne staje się stosowanie filtra UV400, który blokują wszystkie trzy jego zakresy:UVA, UVB i UVC.W konsekwencji wzrok nie jest narażony na negatywne oddziaływanie promieniowania słonecznego.

Okulary korekcyjne receptą na wszelkie wady wzroku

Do ostatniej kategorii preferencji okularowych zaliczają się wszelkie artykuły korekcyjne. Dzięki tym produktom posiadacze wszelkich wad wzroku mogą zarówno cieszyć się z zażegnania problemów związanych z widzeniem, jak i ze stylowego wyglądu, który nadają okulary korekcyjne. Wśród najmodniejszych kształtów trudno wskazać jeden konkretny, który wiedzie prym w opinii użytkowników. Wybór oprawek prostokątnych, owalnych, a także ich kolorystyki zależy od aspektów wizerunkowych osoby noszącej i jej samopoczucia. Dlatego też dokonując zakupu okularów, należy pamiętać, że najważniejsze są własne spostrzeżenia dotyczące wyglądu, które warunkują pewność siebie oraz komfort użytkowania.

Przede wszystkim komfort i funkcjonalność

Jak widać moda wśród asortymentu optycznego, zmienia się w ekspresowym tempie. Jeszcze kilka lat temu wybór okularów ograniczał się tylko do kilku rozwiązań. Dziś są to produkty zaawansowane technologicznie, których zadaniem jest budowanie poczucia komfortu u ich posiadaczy, a także funkcjonalność, która jest równie ważna. Dlatego też decydując się na jakikolwiek rodzaj okularów, ważne jest ustalenie własnych oczekiwań i szukanie takich produktów, które mogą je spełnić. Zobacz, jakie trendy okularowe 2020 cieszą się największą popularnością i wybierz coś dla siebie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl