W jaki sposób chronić oczy na stoku? 0
W jaki sposób chronić oczy na stoku?

Jak chronić oczy na stoku?

Zima nie oznacza odpoczynku od słońca. Doskonale wiedzą o tym miłośnicy białego szaleństwa. Brak gogli zwiększa ryzyko wystąpienia ślepoty śnieżnej oraz ma niekorzystny wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Promienie słoneczne to jednak nie jedyne zagrożenie dla Twoich oczu jakie czeka na Ciebie podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. Z tego powodu zadajemy dzisiaj bardzo ważne pytanie - jak chronić oczy na nartach?

jak chronić oczy na stoku?

Dlaczego nosimy gogle narciarskie?

Zimą na stoku chronisz ciało przed zimnem, głowę przed ewentualnymi skutkami upadku…a czy pamiętasz o oczach? Czy wiesz, że śnieg odbija aż 85% światła, podczas gdy trawa zaledwie 3%? Ponadto wraz ze wzrostem wysokości o każde 1000 m n.p.m., mamy do czynienia z promieniowaniem UV większym o 10%. Nie można również bagatelizować silnego wiatru, który wywołując łzawienie oczu ogranicza tym samym widoczność, co ma już bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Równie ważna jest także ochrona oczu na nartach przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być wywołane kontaktem z wystającymi gałęziami czy ostrym zakończeniem kijków innych narciarzy.

Wybieramy gogle dla narciarzy i snowboardzistów

Aby gogle zapewniły skuteczną ochronę przed słońcem, wiatrem oraz  uszkodzeniami mechanicznymi, muszą spełnić kilka warunków. Przede wszystkim zwróć uwagę na filtr, w który wyposażona jest szyba. Najlepszym jest UV 400, który posiadają wszystkie modele gogli od Arctica Warszawa. Blokuje on promieniowanie ultrafioletowe we wszystkich 3 zakresach: UVA, UVB i UVC. Jeżeli zależy Ci na komforcie jazdy niezależnie od warunków pogodowych, to wybierz gogle fotochromowe, które rozjaśniają się przy mniejszej intensywności promieniowania świetlnego i odpowiednio samoistnie przyciemnią przy mocniejszym nasłonecznieniu. Przykładem takich gogli jest model Arctica G-105 FP wyposażony dodatkowo w soczewki polaryzacyjne, odbijające światło od poziomych płaszczyzn, w tym stoku pokrytego białym puchem. Model ten posiada także warstwę anti-fog, która zapobiega parowaniu szyby. To odpowiednia ochrona oczu na stoku.

Gogle narciarskie Arctica G-105 FP fotochromowe z polaryzacją

Dla komfortu jazdy

Gogle narciarskie i snowboardowe muszą również być odpowiednio dopasowane do twarzy, za co odpowiada miękka gąbka antyalergiczna z wentylacją i regulowany pasek. Jeżeli nosisz okulary korekcyjne, wybierz gogle o większej głębokości, które możesz założyć na noszone przez siebie okulary, jak np. Arctica G-104B .

Arctica G-104B - Gogle narciarskie na okulary (OTG)

A Ty, w jaki sposób chronisz oczy na snowboardzie lub nartach? Czy Twoje gogle dobrze radzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium