Co zrobić, żeby gogle narciarskie nie parowały? 0
Co zrobić, żeby gogle narciarskie nie parowały?

Spis treści:

Co zrobić, żeby gogle narciarskie nie parowały?

Szusowanie na nartach sprawia Ci wiele przyjemności? Zatem, aby nic nie zepsuło Ci białego szaleństwa, koniecznie dowiedz się, jak zapobiegać parowaniu gogli narciarskich. Dla wielu narciarzy to prawdziwa zmora więc czas raz na zawsze zażegnać ten problem, by jazda na nartach była naprawdę prawdziwą przyjemnością.

Przygotowaliśmy kilka bardzo przydatnych porad, które ograniczają, a często nawet całkowicie eliminują parowanie gogli narciarskich. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i wybierz tę, która będzie dla Ciebie najwygodniejsza.

4 wskazówki, jak zapobiegać parowaniu gogli narciarskich

Postaw na jakość

Pierwszą i jednocześnie jedną z najskuteczniejszych metod na ograniczenie parowania gogli narciarskich jest po prostu postawienie na jakość. Sięgając po najtańsze modele i to bez przyjrzenia się, z jakich materiałów zostały one wykonane, narażasz się na brak komfortu podczas białego szaleństwa. Droższe i lepsze gogle narciarskie powinny mieć podwójną szybkę, która sprawia, że problem z parowaniem nie występuje. Zawdzięczasz to wtedy powietrzu, znajdującemu się pomiędzy szybkami, dzięki któremu nie następuje nagły przeskok pomiędzy temperaturami.

W tym przypadku trzeba przyznać, że płacisz za swoją wygodę. Jednak, gdy planujesz bardzo rzadko jeździć na nartach lub nie chcesz w tym momencie wydawać dużych kwot, skorzystaj z naszych kolejnych porad, jak zapobiec parowaniu gogli narciarskich.

Chowaj gogle do pokrowca

Bardzo ważne jest także to, aby zakupić specjalny futerał, w którym będziesz przechowywać gogle. Doświadczeni narciarze zwracają uwagę także na to, aby w trakcie wspinaczki nie zakładać jeszcze gogli, gdyż wtedy dostanie się do nich wilgoć w postaci potu. To z kolei doprowadzi do zaparowania szybki.

Innym częstym błędem jest także wieszanie gogli na szyi w trakcie wspinaczki czy jazdy wyciągiem. Wystarczy, że zacznie padać śnieg, a osiądzie on na goglach, co również doprowadzi do zaparowania, gdy już je założysz, a jazda na nartach stanie się ryzykowna.

Zresztą zrezygnuj też z zakładania gogli na czapkę, bo w tym przypadku skraplający się pot, może osiadać przy wewnętrznej stronie szybki. To również często powoduje, iż szybka pokrywa się parą.

jak zapobiegać parowaniu gogli narciarskich

Załóż prawidłowo gogle

Może się okazać, że kupiłeś wysokiej jakości gogle, ale i tak problem parowania nie zniknął. Jak zapobiegać parowaniu gogli narciarskich? W takiej sytuacji po prostu sprawdź, czy na pewno dobrze je założyłeś. Wbrew pozorom to częsty błąd, więc nie ma co się śmiać. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby wywietrzniki gogli nie zostały zasłonięte przez kask czy czapkę, gdyż zaburzy to prawidłową cyrkulację powietrza.

Skorzystaj z chusteczek przeciw parowaniu

Sam sposób pielęgnacji także ma wpływ na parowanie gogli narciarskich. Dlatego unikaj przecierania szybek zwykłą szmatką. Już lepszym sposobem będzie naturalne wyschnięcie. W celu pozbycia się kurzu czy innych zabrudzeń najlepiej wykorzystaj do tego specjalne chusteczki do czyszczenia gogli, które znacząco ograniczają ryzyko ich zaparowania. Zwróć uwagę na to, aby posiadały one odznaczenie anti-fog.

Co ciekawe częstym błędem jest mycie dobrych pod względem jakościowym gogli przy pomocy chusteczek i różnych płynów. Może to sprawić, że niechcący usuniesz specjalną warstwę ochronną, która miała właśnie za zadanie nie dopuścić do ich zaparowania.

Teraz już wiesz, co zrobić, żeby gogle narciarskie nie parowały, dlatego już nic nie zepsuje Ci białego szaleństwa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium